top of page

Чувствувајте се исто како дома!

Wifi

Бесплатен Паркинг

Совршена Локација

Превоз до Аеродром

Туристички Водич

Зошто да престојувате кај нас?

Вила Пасаж е лоцирана во центарот на градот Охрид и е само пет минути оддалечена од Охридското езеро, што ja прави перфектна за секоjдневно разгледуване. Се одликува со пространи и вкусно декорирани соби со фрижидер, клима -уред, LCD телевизор, WiFi , туш купатило и бесплатни тоалети. Нашaтa вила е сосема новa и можеме да ви ветиме добар , опуштен и релаксиран одмор. 

Соби

Вила Пасаж нуди пространи и комфортни нови соби во центарот на Охрид. Одберете соба што ви одговара и резервирајте уште денес!

Атракции

Охрид е лулка на писменост и дом на многу цркви и историски пронајдоци, неверојатна храна, многу ресторани, одлични плажи, кафулиња, ноќни клубови и многу повеке...

Свети Наум

Свети Наум

Со толкава убавина на едно место, сигурно нема да ве остави рамнодушни...

Свети Наум

Свети Наум

Манастирот е украсен со многу убави пауни - птиците кои се сметаат за симбол на христијанството. Тие ќе ве поздравaт со крик, кој може да се чуе дури до изворите на Црниот Дрим.

Заливот на коските музеј

Заливот на коските музеј

Охрид е збогатен со уште еднo културно и историско обележје и туристичка атракција - Музејот на вода - исклучителен археолошки комплекс, кој е единствен од ваков вид во регионот.

Локација

Вила Пасаж е лоцирана на самиот почеток од стариот град на Охрид. Одалечена само 150 м од Охридското Езеро и блиску до значајни историски пронајдоци, нуди прекрасен престој за вас и вашите најмили...

Коментари од нашите гости...

“Excellent hotel in the heart of the Ohrid city, new furniture in the rooms, good wifi in the room, staff is very friendly and always happy to help, I recommend! БЛАГОДАРАМ! ;-)”

                                                              Margarita, Prague (CZ)

 

"The place is very homely and the family that owns it are very nice and helpful. The price is great and it is located right at the heart of the city center and few mins walk from the Ohrid lake and other restaurants."

                                                             IM, Denver, Colorado (USA)

                                                                                      

"The location is near the old town and near the lake and also near the shoping street. Hosts are very friendly and open to respond to all your demands. Free car parking nearby."

                                                                     Catalin, Romania

bottom of page